TOP kierunki

Niewątpliwie miejscem przodującym w rankingach na najczęściej odwiedzany kierunek na wakacje jest Grecja. Ma ona bowiem bardzo wiele do zaoferowania. Piękne plaże, ciepłe morze, urocze porty – to tylko zarys tego, co na podróżnych tutaj czeka. W Grecji można godzinami spacerować po wąskich uliczkach, rozkoszować się niesamowitą pogodą oraz odpoczywać w przytulnych tawernach, smakując śródziemnomorskiej kuchni.

Hiszpania także przoduje wśród krajów tłumnie i często odwiedzanych. Położona na Półwyspie Iberyjskim kojarzy się z tancerzami flamenco, corridą oraz słońcem na twarzy. Zatłoczone plaże zachęcają do odpoczynki, a marokańskie krajobrazy do wchłaniania widoków i cieszenia się nimi. Poza pięknymi miastami Hiszpania to także parki, klasztory, pałace czy starożytne ruiny. Każdy więc może to znaleźć coś dla siebie.

Dla wielu nie byłoby udanych wakacji bez udania się do Egiptu. Ziemia faraonów od zawsze intrygowała i zaciekawiała podróżnych z całego świata. Niesamowite piramidy, gorące słońce i ekskluzywne hotele – to przepis na wyjątkowy urlop. Można tu zarówno odkrywać starożytne zabytki i zachwycać się kulturą, która przetrwała tysiąclecia, jak i zagłębić się w penetrowanie przepięknych raf koralowych, czy spróbować jazdy na wielbłądzie.

Także Turcja jest uważana za wakacyjny punkt obowiązkowy. Położna na pograniczu Azji i Europy zachwyca barwnością oraz różnorodnością kulturową. Wybierając ten kraj na urlop warto zobaczyć cuda, jakie się tu znajdują, takie jak wapienne tarasy w Pamukkale czy niesamowity, księżycowy krajobraz Kapadocji. Na pięknych plażach można wypocząć i nacieszyć się słońce, a lazurowo czyste wody zachęcają do kąpieli.

I wreszcie Bułgaria. Przyciąga ona rok rocznie miliony turystów. Zachęcają ciepłe wody Morza Czarnego oraz cudowne, szerokie plaże. Najpopularniejszym kurortem jest Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, a łagodny klimat sprzyja relaksowaniu się w słońcu.

Inny ciekawy ranking kierunków wakacyjnych wybieranych przez Polaków: http://podroze.dziennik.pl/swiat/porady/artykuly/424393,gdzie-polacy-jezdza-na-wakacje-ranking-kierunkow.html