Oryginalne kierunki

Takim miejscem jest niewątpliwie Gambia, państwo położone w Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. To najmniejszy kraj na całym kontynencie z piaszczystym płaskowyżem oraz wyjątkową przyrodę. Znajdują się tu dwie niezwykłe atrakcje, które zostały wpisane na listę UNESCO : nabrzeżne miasteczko Albreda oraz Wyspa James. Poza tym zachwyci również Gambia Wschodnia, która porośnięta jest gęstą dżunglą.

Ciekawym miejscem jest także Kapadocja, która znajduje się w Turcji. Znajduje się ona w historycznej krainie, znanej przede wszystkim z form tufowych, tworzących przepiękne księżycowe krajobrazy. Pełno tu malowniczych doków, kościółków wykutych w tufowych skałach oraz miejsc, które na długo zapadają w pamięci.

Dla lubiących oryginalne podróże zachwycająca okaże się niewątpliwie Tajlandia, w której znajduje się słynna Wyspa Phuket. To największa wyspa kraju, w której tropikalna roślinność, cudowne, piaszczyste plaże oraz niesamowite widoki potrafią zapaść w pamięć i zaintrygować. Lazurowa woda pozwala na chwile relaksu, a przepiękne rafy koralowe morza andamańskiego na wypad w nieznane w stroju nurka.

Niewątpliwie oryginalnym kierunkiem są także Indie. Znajdują się one w południowej części kontynentu azjatyckiego i zachęcają barwnością smaków, zapachów oraz miejsc. Można tu zapomnieć o całym świecie, poznać wielowiekowe wierzenia zachodu, czy zobaczyć z bliska życie mieszkańców. Warto wybrać się do Mumbai lub Goa, które to – pierwsze jest największym miastem na subkontynencie i zarówno bramą do Inddi Południowych oraz Północnych, a drugie posiada niezwykle malownicze wybrzeże i zapewnia niewątpliwie interesujące przeżycia.