Plaże

Bardzo popularnym miejsce, w którym spełnione są te wszystkie warunki są niewątpliwie Malediwy. To pomysł na ekskluzywne i ekscytujące wakacje. Lazurowa woda, cudowne rafy koralowe, w których mnóstwo wielokolorowych ryb, piękne turkusowe laguny.. w takim miejscu można zapomnieć o wszystkim. Właśnie tutaj znajdują się także jedne z najlepszych plaż na świecie – lśniąco białe, piaszczyste i słoneczne, co rusz oblewane wodą z Oceanu Indyjskiego. Można tu uprawiać różnorodne sporty wodne, a przede wszystkim rozkoszować się pogodą i widokami.

Niesamowite plaże znajdują się także na Tajlandii, którą czasem określa się jako „krainę tysiąca uśmiechów”. Są wręcz niebiańskie z czystą, ciepłą wodą i nieziemskimi widokami. Najpiękniejsze z nich znajdują się w Patong, Koh Samui oraz Phuket. Warto zobaczyć również nadmorski kurort Ko Samet, w którym plaża Ao Kiew nie pozostawia obojętnym. Jest wręcz boska, stworzona dla tych, którzy pragną spędzić zmysłowe wakacje w raju.

Nie można także zapominać o cudownych plażach Gran Canarii. Są tak różnorodne, zaskakujące i niesamowicie piękne, że można się zakochać w panującej tu atmosferze i mieć ochotę zostać tu na zawsze. Słońce prawie cały rok ogrzewa niemal 60 kilometrów plaż, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu i te bardzo popularne, oblegane – tak jak chociażby plaża w Maspalomas oraz te przeznaczone dla lubiących spokój oraz pewnego rodzaju odizolowanie ( tak jak na przykład plaża pomiędzy Playa del Inglés a latarnią morską Maspalomas ). Są tu plaże rodzinne – Amodores czy San Augistin oraz maleńkie plaże dla zakochanych – to przede wszystkim te, które znajdują się w północnej części wyspy.

Wybierając wakacje w Europie warto zatrzymać się w takich miejscach jak hiszpańska Tarifa na Costa del Luz, z którego już tylko 20 kilometrów dzieli od samej Afryki, oraz Lindos znajdującego się na rajskiej wyspie Rodos. Pierwsza z suchym i bardzo gorącym klimatem posiada nie tylko wspaniałe plaże, ale i bardzo ciekawe położenie, w pobliżu drugiej zaś można rozkoszować się delikatnym złotym piaskiem oraz niesamowitymi widokami.