Parki rozrywki

Największym i niezwykle popularnym jest niewątpliwie Disney World na Florydzie. Zajmuje on aż 100 kilometrów kwadratowych, a wewnątrz kursują wewnętrzne autobusy i kolejki. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez ponad 50 milionów ludzi chcących zaszaleć wśród ogromnej liczby możliwości. Disney World to bowiem aż cztery parki tematyczne, dwa centra rozrywek wieczorowych, dwa parki wodne, mnóstwo atrakcji dla aktywnych, hotele, szykowne restauracje oraz cudowne florydzkie słońce. Wszystko zaprojektowane z finezyjną dbałością o każdy szczegół. Można tu posłuchać znanych na całym świecie bajek Disneya, poznać świat nauki i science fiction a także odkryć tajemnicę show biznesu, czy też wybrać się w podróż do miejsc na ziemi, o których nie miało się pojęcia. Jak widać to nie tylko szalona zabawa, ale i wyprawa w nieznane.

Największym w Europie parkiem rozrywki jest zaś Park Europa właśnie, który znajduje się w Rust, niedaleko Strassbourga. Są tu atrakcje nie tylko dla najmłodszych, lecz i wiele różnych opcji dla dorosłych. To tu czeka największy rollercoaster na całym kontynencie, o wysokości 73 metrów i jadący z prędkością aż 130 kilometrów na godzinę. W parku tym można także spróbować Euro-Miru, który nawiązuje do przelotu na pokładzie stacji kosmicznej Mir oraz popłynąć parowcem, czy polecieć maszyną latającą Leonarda da Vinci. A to początek atrakcji, bowiem w Parku Europa czeka aż 10 różnych kolejek, 5 zjazdów wodnych i o wiele więcej.

Ogromny park rozrywki – Heide-Park znajduje się także niedaleko Polski, między Hanowerem a Hamburgiem. To wspaniała rozrywka szczególnie dla rodzin z dziećmi. Są tu bowiem atrakcje przeznaczone dla milusińskich w każdym wieku. Można spróbować bitwy morskiej z piratami, czy breakdance’u w trzęsących się gondolach. Warto także wsiąść w Krake, kolejkę nurkującą, która wjeżdża wysoko, zatrzymuje się na moment, by później z impetem spadać w dół.