Topowe kierunki wakacyjne na 2015 rok

Zobacz gdzie warto pojechać w 2015 roku na wakacje za granicę. Popularne wśród turystów z Polski kierunki wakacyjne - polecamy!

Topowe kierunki wakacyjne na 2015 rok

Topowe kierunki wakacyjne 2015Sezon urlopów zbliża się wielkimi krokami, warto więc zapoznać się z topowymi kierunkami na rok 2015 (ranking Lonely Planet), by móc zobaczyć nowe miejsca i znaleźć się tam, gdzie każdy chciałby być choć na moment.

Listę top 10 otwiera Singapur, który zachwyca swoim karaibskim wręcz klimatem oraz widokami zapierającymi dech w piersiach. Tu przebiega granica Europy z Azją, czeka największe oceanarium na świecie i multum atrakcji.

Na drugim miejscu uplasowała się Namibia, niezwykły afrykański kraj, w którym czeka najstarsza na całym globie pustynia oraz fascynująca dzika przyroda. Tutaj także na malowniczym wybrzeżu można odnaleźć niesamowite wraki statków.

Trzecia pozycja to Litwa, malutki kraj pełen gęstych lasów, pięknych jezior i rzek. Urzeka malowniczymi widokami oraz miastami obfitującymi w zabytki oraz niebanalną historię.

Czwarte miejsce natomiast zajęła fascynująca Nikaragua, która czaruje dziką przyrodą, pięknem plaż, tropikalnymi lasami, błękitnymi lagunami, sawannami czy też zabytkami z czasów kolonialnych.

Kolejnym top kierunkiem jest Irlandia z deszczowymi wyspami Aran i klifami Moheru, które smagane są wiatrem. To kraj ogromnie różnorodny turystycznie z bogatą historią i kulturą.

Na szóstym miejscu zaś plasuje się Kongo. Tutaj bowiem czekają najwspanialsze wodospady w okolicy, dzikie zwierzęta i pełna słońca, dziewicza przyroda.

Zaraz po nim natomiast znajduje się Serbia, jeden z najmłodszych krajów Europy. Na odwiedzających czekają tu średniowieczne twierdze, monastyry oraz wspaniałe cuda natury. Poza tym to jeden z tańszych kierunków turystycznych.

Na miejscu ósmym odnaleźć można Filipiny, raj z oceanem pełen malowniczych plaż. To tysiące wysp z zachwycającymi rafami koralowymi, które warto poznać bliżej oraz niesamowite wulkany, a także o wiele więcej.

Dziewiąta pozycja należy do Saint Lucia, wyspy pełnej gór, dolin, bujnych lasów równikowych, oblewanej lazurową wodą. To także dzikie, piaszczyste plaże oraz bogactwo podwodnego świata.

Listę zamyka słynne Maroko wabiące smakiem orientu, a także ogromem kontrastów, ciekawych miejsc, jak również wspaniałą kulturą i tradycją.