Tajlandia

30 kwietnia 2019
Atrakcje Bangkoku w Tajlandii

Azja potrafi zachwycić, a Tajlandia oczarować. Na turystów bowiem czeka tu mnóstwo niesamowitych miejsc, atrakcji i wrażeń. Świątynie pełne złota, przepiękne plaże, dzika natura, pyszne jedzenie i tętniące życiem miasta to tylko kilka przykładów na to, czego można spodziewać się wybierając Tajlandię na swoje wymarzone wczasy.

Jakim środkiem transportu dostać się do Tajlandii?

Najszybszą drogą do Tajlandii jest oczywiście droga powietrzna. Z Europy można dolecieć do Phuket oraz Bangkoku. Lot trwa od 16 do 20 godzin i trzeba przygotować się na przesiadkę. Najlepszym miejscem startu są Niemcy – Frankfurt, Berlin czy też Dusseldorf. Dobrym pomysłem jest także wylot z Istambułu, Paryża, Helsinek, Wiednia czy Amsterdamu.

Można też dolecieć do Singapuru lub Malezji, a resztę trasy poruszać się autobusem bądź pociągiem. Taka przygoda trwa kilkanaście godzin i pozwala zwiedzić parę miejsc po drodze. Ciekawym przeżyciem na pewno okaże się przejazd przez Most Przyjaźni Tajsko-Laotyńskiej łączący Laos z Tajlandią. Most ten ma 1170 metrów.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

 Najciekawszym miastem Tajlandii jest rzecz jasna pełen szaleństwa Bangkok. Będąc tutaj warto zobaczyć przeogromny posąg Odpoczywającego Buddy w świątyni Wat Pho oraz znajdujące się tam stupy czterech królów (ozdobione ceramiką), a także znacznie więcej.

Na odwiedzających czeka tu również Wielki Pałac Królewski. Stanowił on siedzibę króla Tajlandii aż do połowy XX wieku. Można tu zobaczyć zarówno świeckie jak i sakralne budowle. Warto pamiętać, że żeby wejść do kompleksu należy mieć długie spodnie lub spódnicę oraz bulzkę  / koszulę z długim rękawem, a także pełne buty (albo skarpetki plus sandały czy klapki). Najistotniejszym miejscem jest tu świątynia Szmaragdowego Buddy – Wat Phra Kaew.  Na turystów czeka tu Budda wykony z zielonego jadeitu, który jest iznawany za skarb narodowy.

W prowincji Chiang Mai czeka zaś buddyjska świątynia Wat Pra That Doi Suthep oraz Elephant Nature Park. Budowlę można odnaleźć 15 kilometrów od Chiang Mai na wzniesieniu Doi Suthep i uważa się ją za najświętsze miejsce w całej północnej Tajlandii. Park natomiast czeka 60 kilometrów od wymienionego wyżej miasta. To azyl dla słoni z całego kraju, bowiem zakątek ten powstał w latach 90.jako ośrodek mający na celu ratowanie tych zwierząt.

Tajlandia to oczywiście o wiele więcej atrakcji, świątyń i miejsc, w którym można podziwiać cuda natury. W kraju tym można się zakochać, dlatego też coraz więcej osób odwiedza to miejsce i zostaje na dłużej.