Stany Zjednoczone

9 maja 2019
Miasto w USA - Nowy Jork

Stany Zjednoczone to kraj, który ma tak wiele do zaoferowania, że trudno się zdecydować, co zobaczyć najpierw. Czekają tutaj bowiem zarówno fascynujące widoki, majestatyczna natura, jak i ogromne metropolie, czy też morze i słońce. Najtaniej podróżuje się tutaj wiosną i jesienią, można liczyć bowiem wtedy na najlepsze ceny, dużo niższe niż latem, a także nie trzeba obawiać się tłumów.

Co warto zobaczyć podczas objazdowej wycieczce po USA?

Niezależnie od tego jaką wybierzemy trasę, która będzie nas prowadzić przez magię Stanów Zjednoczonych, to jednak są miejsca kultowe, które warto wziąć pod uwagę zwiedzając ten kraj.  Jednym z takich zakątków jest oczywiście Wielki Kanion, który ma aż dwa kilometry głębokości. Niesamowity widok, który trudno zapomnieć. Można go odnaleźć na przełomie rzeki Kolorado w stanie Arizona.

Miłośnicy westernów natomiast na pewno docenią Dolinę Monumentów.           To teren, który należy do Indian Navajo i zachwyca swoim pięknem. Znajduje się on na granicy dwóch stanów – Utah oraz Arizony i zachwyca swoim pięknem. Czeka tutaj bowiem niesamowity widok i możliwość galopowania konno z Indianami.

Nie sposób ominąć także Doliny Śmierci, w której wieje najmocniejszy wiatr w całej Ameryce. Warto jednak wcześniej się przygotować, bowiem jest tutaj około 50 stopni, stare samochody mogą tego nie wytrzymać, a na odwiedzających czekają takie atrakcje jak chociażby „pole golfowe diabła”.

Stany Zjednoczone to oczywiście także słynne Yellowstone – najstarszy park narodowy na świecie. Czekają tu nie tylko niedźwiedzie grizzly, jelenie, dzikie bizony, czy wilki, lecz również gejzery i gorące źródła.

Mając zaś ochotę poznać miasto najbogatszych kasyn i ryzyka, nie można pominąć słynnego Las Vegas. Warto choć raz w życiu poczuć ten klimat, który można zazwyczaj obserwować z ekranu telewizora. Podobnym must have, jeśli chodzi o miasta, jest oczywiście Manhattan i słynna Statua Wolności.

Przepięknym zakątkiem z ogromnymi drzewami i bajeczną roślinnością są też niezwykłe Sekwoje – to tutaj kręcono Jurassic Park. Podobnym odkryciem są olbrzymie bagna Everglades, w których czekają krokodyle, aligatory i węże. Można tutaj przemieszczać się jedynie łodziami, które posiadają napęd samolotowy oraz spróbować hamburgera z aligatora.

Nie byłoby Stanów Zjednoczonych, które znamy dzisiaj, bez Nowego Jorku. To miasto ogromnych drapaczy chmur, ze słynnym Empire State Building, które ma w sobie urok niedostępny nigdzie indziej. Podobnie jest jeśli chodzi o słynne San Francisco w stanie Kalifornia. To tutaj odnajdziemy najsłynniejszy most świata – Golden Gate Bridge.

Wycieczka objazdowa po Stanach Zjednoczonych to gwarancja wielu niezapomnianych doświadczeń i mocnych wrażeń. Niezwykła natura bowiem łączy się tutaj z metropoliami, które znane są ludziom na całym świecie. Kowbojskie klimaty, wieżowce, kaniony i wodospady – to wszystko łączy się tu w możliwość fascynującej eksploracji tego niesamowitego kraju. Warto zaplanować dłuższy wypad, bowiem jest tak wiele miejsc, które trzeba zobaczyć, że doprawdy trudno wybrać.