Seszele

7 stycznia 2020
Wyspa Praslin na Seszelach

Z pewnością każdemu marzą się wakacje w rajskim zakątku świata. Trudno jednak o taki, gdy wybiera się do dużych, obleganych przez turystów kurortów wakacyjnych. Czymś zupełnie innym są jednak Seszele. To liczne egzotyczne wyspy, na których pobyt z pewnością będzie czymś niezapomnianym.

Wyspa Praslin na Seszelach

Popularne wyspy na Seszelach

Seszele to państwo wyspiarskie, które położone jest na Oceanie Indyjskim. Oczywiście nie każda wyspa, która wchodzi w skład Seszeli, jest warta odwiedzenia. Jedne są mniej popularne, a inne bardziej.

Z całą pewnością warto odwiedzić takie wyspy jak:

Mahe — jest to zdecydowanie największa wyspa spośród całego archipelagu Seszeli. Posiada dosyć górzystą strukturę, co powoduje, że świetnie nadaje się do wędrówek. Dodatkowo jest to wyspa, na której znajduje się stolica kraju. Mahe jest z pewnością najbardziej uniwersalnym miejscem, ponieważ oprócz górskich wędrówek, przemierzania dżungli i podziwiania pięknych zatok i lagun, można także po prostu położyć się i odpoczywać na plaży.

Praslin — Wakacje na Seszelach z pewnością nie mogą być zaliczone do udanych, jeśli nie odwiedzi się wyspy Praslin. Jest to niewielka wyspa, na której znajduje się symbol tego kraju, czyli ogromne, wielowiekowe palmy, na których rosną niezwykle duże kokosy. Wyspa ta jest też uważana za najpiękniejsze miejsce na całym archipelagu,

La Digue — jeśli jedzie się na Seszele w celu wypoczynku, zostawienia za sobą wielkomiejskiego gwaru i po prostu spędzenia nieco czasu we względnej samotności, zdecydowanie powinno się wybrać właśnie ten skrawek świata. La Digue jest bardzo małą wyspą o powierzchni około dziesięciu kilometrów kwadratowych. Jest to miejsce ciszy i spokoju, na którym czas płynie wolno i bez większych kłopotów można się tu bardzo mocno zrelaksować.

Ciekawostki związane z Seszelami

Seszele to niezwykłe miejsce na świecie. Jako jedno z niewielu krajów, nigdy nie doświadczyło ujemnej temperatury. Nic zatem dziwnego, że staje się powoli tak popularnym turystycznie rejonem. Odzwierciedleniem tego jest też fakt ogromnej ilości lotnisk, których liczba aktualnie wynosi 14 obiektów.
Niestety z racji tego, że wszystkie towary i pożywienie są te wyspy importowane, wakacje tam nie należą do najtańszych. Mimo wszystko warto się wybrać na urlop właśnie na Seszele, ponieważ jest to obecnie jedno z niewielu miejsc na ziemi, które łączą w sobie rajski krajobraz, ze spokojem i nieskomercjalizowanymi do cna wakacjami.