Kapadocja

15 lutego 2019
Atrakcje Kapadocji

Pełna uroku Kapadocja została uformowana ok. 60 mln lat temu, na skutek działalności wulkanicznej oraz opadów deszczu, śniegu i podmuchów wiatru, które doprowadziły do wykształcenia się tufowych formacji skalnych. Bajkowa kraina, pełna tajemnic i uroczych zakamarków, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kapadocja – największe atrakcje baśniowej krainy

Szczególne wrażenie na turystach wywierają sekretne korytarze podziemnych miast, w których w przeszłości zamieszkiwali ludzie, szukający schronienia przed najeźdźcami. Za najbardziej popularne miasta uważa się m.in. Derinkuyu i Kaymakli. Do największych atrakcji Kapadocji zalicza się także wydrążone w skałach kaplice i kościoły. Najpiękniejsze z nich można podziwiać w pobliżu wioski Göreme, gdzie usytuowany jest skansen z ponad trzydziestoma obiektami sakralnymi, wykutymi w tufie. Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się także pozostałości bizantyjskich miast, zespoły klasztorne i wydrążone w skałach domy, a także okazałe formacje w kształcie grzybów i kominów.

Wyprawa dla miłośników adrenaliny – Kapadocja balonem

Osoby, pragnące doznać sporego zastrzyku adrenaliny i zobaczyć malowniczą Kapadocję z lotu ptaka mogą skorzystać z opcji podróży balonem nad krainą. Ujmująca gra świateł i kolorów, przepiękne tufowe kominy, zabytkowe miasta i klasztory widoczne z wysokości to przygoda, która na długo pozostanie w pamięci. Należy jednak liczyć się z faktem, iż za taką przyjemność trzeba zapłacić aż 150 euro za osobę, w przypadku gdy w koszu znajduje się od 15-20 uczestników lotu.