Indie

30 marca 2019
Jal Mahal w Indiach

Indie to kraj pełen barw, zapachów, smaków i kontrastów. Można tu na nowo posmakować życia, które pulsuje i odżywia od środka. Poza tym kraj ten zachwyca ilością przepięknych zakątków, bogato zdobionych świątyni i życzliwością mieszkańców. Słońca tu nie brak, a boskie plaże czy lokalne wydarzenia sprawiają, że tutejsza codzienność wciąga.

Jak się dostać do Indii?

Najłatwiej dostać się do Indii samolotem. To także najszybsza opcja. Nie ma jednak bezpośrednich połączeń z Polski, dlatego warto liczyć się z przesiadkami. Najtańsze połączenia z  Europy oferowane są przez linię Aerofłot. Z Polski można dolecieć do Kalkuty, Mumbaju, Delhi czy Pune, a także wielu innych miast. Lot trwa około 11 godzin. Najlepiej wybrać się do Indii przez Wschodnią Europę, republiki byłego ZSRR lub też przez Bliski Wschód, a następnie Pakistan.

Indie – co warto zobaczyć w tym pełnym słońca i barw kraju?

Trudno byłoby wymienić wszystkie niezwykłe miejsca, które czekają na odwiedzających w Indiach, warto jednak dowiedzieć się chociaż o kilku z nich, by poczuć nieco klimat tego magicznego kraju. Jednym z takich zakątków jest niewątpliwie miasto Bangalore. Oprócz pełnych luksusu sklepów, barów i restauracji na odwiedzających czeka tu zielona oaza – Park Cubbon oraz pałac Bangalore Palace.

Niesamowite jest także Delhi, które stanowi centrum kulturowe Indii. Będąc w tym mieście warto zobaczyć Czerwony Fort, odwiedzić Świątynię Lotosu, czy też dać się zachwycić mongolskiej kulturze. Koniecznie trzeba też pospacerować po bazarach, które czekają w Starym Delhi.

Indie to także niezwykła Kerala. Tropikalny raj, który kusi boskimi, długimi, piaszczystymi plażami, słońcem i wielkimi nerkowcami. Poza tym będąc w tej części kraju można odwiedzić Ghaty Zachodnie, Błękitne Góry, a także zobaczyć wodospad Athirapally. To jednak nie wszystko! Na odwiedzających czekają tutaj laguny, pikantne pyszności oraz wyścigi łodzi Vallam Kali, a to oczywiście dopiero początek.

Indie to także takie miasto jak Hyderabad, które odsyła do starożytności, Janipur zwany „różowym miastem” z Pałacem Miejskim i pałacem na wodzie – Jal Mahal, czy Pune – określane jako „Oksford Wschodu”. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Kalkucie, czy Bombaju, który kusi sławnymi egzotycznymi bazarami i pełną zgiełku atmosferą.

Indie to ogromna przestrzeń, pełna przeróżnych atrakcji i piękna. Życie tutaj pachnie tak, jak nigdzie indziej na świecie. Warto przyjechać tu na dłużej, by móc rzeczywiście zobaczyć chociaż kawałek tej barwnej ziemi i dać się ponieść niezapomnianej przygodzie.