Botswana

17 kwietnia 2019
Zachód słońca w Botswanie

Botswana to miejsce magiczne, które jeszcze całkiem niedawno nie było w ogóle znane. Dziś kojarzy się z unikalnymi widokami, pustynią, meandrami i egzotyką. Do tego na turystów czekają tu liczne rezerwaty i parki narodowe obfitujące w niesamowitą roślinność. Co ciekawe Botswanę określa się mianem „Arki Noego”, co można zrozumieć, gdy widzi się wszystkie żyjące tu gatunki zwierząt.

Jak dostać się do Botswany i kiedy jest najlepszy czas na wakacje w tym miejscu?

 Wybierając się do Botswany na wczasy warto wziąć pod uwagę przylot linią Air Botswana z Międzynarodowego Lotniska znajdującego się w Johannesburgu. To bowiem najlepszy sposób na dotarcie do tego niezwykłego miejsca. Samolot ląduje w Sir Seretse Khama, głównym lotnisku w Botswanie, które ulokowane jest 15 kilometrów od stolicy kraju, czyli Gaborone. By dostać się do Johannesburga warto skorzystać z mini-busów, które kursują do Gaborone.

Najlepszym czasem zaś na odwiedzenie Botswany jest okres od maja do października, kiedy to można spodziewać się najprzyjemniejszej pogody. To kraj stosunkowo bezpieczny, do którego można dostać się bez konieczności posiadania wizy.

Atrakcje czekające na przybywających podróżników

Botswana to niezwykłe przestrzenie pełne dzikiej natury i jedno z najciekawszych krajów Czarnego Lądu. Mnóstwo tu atrakcji, które tylko czekają na odkrycie. Jedną z nich jest niewątpliwie delta Okawango, która robi niesamowite wrażenie. Rzeka Okawango bowiem płynie po Pustyni Kalahari i tworzy ogromną oazę, oczywiście nim wyparuje. Można tu wtedy obserwować liczne wysepki i dzikie zwierzęta.

Niezwykłym zakątkiem jest także Nxai Pan oraz Makgadikgadi Pans. To miejsca, w których migruje tysiące bawołów oraz zebra. Równie ciekawy jest park narodowy ulokowany nad rzeką Chobe oraz święte miejsce pełne wzgórz z duchami przodków, czyli Tsodilo Hills. Co ciekawe ostatni zakątek nazywany jest Luwrem pustyni i ma aż 10 kilometrów. Zachwyca także największym na świecie skupiskiem przedstawiającym malowidła skalne.

Wakacje w Botswanie to przygoda, o której nie sposób zapomnieć. Możliwość wybrania się na safari, kontakt z dziką naturą i ogromną ilością gatunków zwierząt potrafi zachwycić. Poza tym czekają tutaj widoki i atrakcje niespotykane nigdzie indziej. Botswana ma to wszystko, co sprawia, że podróżnikom zapiera dech w piersiach, dlatego myśląc o Afryce jako kierunku na wymarzone wczasy, warto udać się właśnie tutaj.